Šaldytuvai-šaldikliai

 • Q: Ką turėčiau daryti, kad išsaugočiau maistą nutrūkus elektros srovės tiekimui?

  A:

  Jeigu Jūsų name nutrūksta elektros energija, įvairūs šaldytuvai palaiko temperatūrą skirtingą laiką. Pilnas šaldiklis ilgiau išlaiko temperatūrą nei pusiau pakrautas. Šaldiklis su šaldyta mėsa išliks vėsesnis ilgiau nei šaldiklis, užpildytas paruoštais patiekalais. Norint išlaikyti žemą temperatūrą kaip galima ilgiau, laikykite duris uždarytas. Jeigu šaldiklis nėra pilnas, jame esančius produktus galite įvynioti į popierių ir taip pristabdyti atitirpimą, bet nepamirškite jo nuvynioti, kai elektros srovės tiekimas bus atnaujintas.

 • Q: Kas yra šaldytuvas ar šaldiklis "Total No Frost"?

  A:

   "Total No Frost" sistema neleidžia susidaryti ledui šaldytuve ir šaldiklyje, nes pučia vėsų orą ir taip sumažina drėgmę. Maisto produktų pakuotės nesulimpa, etiketės lieka įskaitomos, o vietos neužgriozdina susidaręs ledas. Atitirpinti nereikia niekada arba beveik niekada.

 • Q: Man tenka atitirpinti šaldiklį dažniau nei yra nurodyta vartotojo instrukcijoje. Kokia gali būti priežastis?

  A:

  Galbūt susidėvėjo durų izoliacija. Privėrus tarp durų popieriaus lapą jis turi laikytis taip, kad jo nebūtų galima lengvai ištraukti

 • Q: Yra įvairios energinės klasės šaldytuvų. Kuri klasė yra geriausia?

  A:

  A ir A+ klasės prietaisai suvartoja mažiausiai elektros energijos. Taip taupoma aplinka ir Jūsų pinigai.

 • Q: Kaip aš galiu išvengti nemalonių kvapų šaldytuve?

  A:

  Išvalykite šaldytuvo vidų švelnia valymo priemone.

 • Q: Kiek laisvos vietos turėčiau palikti aplink šaldytuvą?

  A:

  Laisvai pastatomiems šaldytuvams reikia palikti 5 cm viršuje ir 10 cm už prietaiso. Toks atstumas leis geriau pašalinti šilumą, atsirandančią veikiant šaldytuvo kompresoriui, taip pat sumažins energijos suvartojimą. Įmontuojamų šaldytuvų reikalavimai yra kitokie.

 • Q: Kaip geriausia valyti šaldytuvą?

  A:

  Valykite šaldytuvą ir šaldiklį kartą per mėnesį, kad nesusidarytų nemalonūs kvapai. Tučtuojau išvalykite, jei produktai išsipylė. Išjunkite šaldytuvą arba atjunkite nuo maitinimo šaltinio. Išimkite iš šaldytuvo viską, ką galima išimti: lentynas, stalčius ir pan. Rankomis nuplaukite, praskalaukite ir išdžiovinkite išimamas dalis bei šaldytuvo vidų, naudodami švarią kempinę arba vandenį su švelnia valymo priemone. Nenaudokite abrazyvinių ar šiukščių valiklių, tokių kaip langų valikliai, šveitikliai, degūs skysčiai, valymo tepalas, koncentruoti valikliai, balikliai ar valikliai, kuriuose yra naftos produktų plastmasės detalėms viduje, durų įdėklams ar tarpikliams valyti. Nenaudokite popierinių rankšluosčių,šveičiamųjų kempinių ar kitų šiurkščių valymo priemonių. Jos gali subraižyti ir sugadinti paviršių. Norėdami pašalinti kvapus, jūs galite nuplauti vidaus sieneles vandeniu su geriamąja soda (2 valg. šaukštai 1 l vandens). Nuplaukite nerūdijančio plieno ir dažytas metalines išorės dalis švaria kempine arba minkštu skudurėliu, suvilgytu vandenyje su švelnia valomąja priemone. Nenaudokite abrazyvinių ar šiukščių valiklių. Kruopščiai nusausinkite švelniu skudurėliu. Norėdami geriau apsaugoti dažytas metalines išorės dalis, švariu švelniu skudurėliu padenkite jas vašku. Nevaškuokite plastmasinių dalių.

 • Q: Kokia temperatūra turėtų būti šaldytuve ir šaldiklyje?

  A:

  Pageidautina yra 3- 4 °C temperatūra, svyravimai gali kisti tarp 0- 7°C. 7 °C temperatūroje maistas ges greičiau.

 • Q: Ar gali būti pakeista Slimline (45.8cm) šaldytuvo- šaldiklio, montuojamo po stalviršiu, durų atsidarymo pusė?

  A:

  Nei vienam iš šio tipo prietaisų durų atidarymo kryptis negali būti pakeista. Tarpusavyje priderintų šaldytuvų ir šaldiklių durys sukurtos taip, kad durys atsidarytų per vidurį.