Šaldytuvai

 • Q: Kas yra šaldytuvas ar šaldiklis "Total No Frost"?

  A:

  "Total No Frost" sistema neleidžia susidaryti ledui šaldytuve ir šaldiklyje, nes pučia vėsų orą ir taip sumažina drėgmę. Maisto produktų pakuotės nesulimpa, etiketės lieka įskaitomos, o vietos neužgriozdina susidaręs ledas. Atitirpinti nereikia niekada arba beveik niekada.

 • Q: Ar aš galiu įmontuoti šaldytuvą virtuvėje po darbastaliu?

  A:

  Taip, tačiau atkreipkite dėmesį, kad būtų palikta pakankamai vietos šaldytuvo ventiliacijai.

 • Q: Yra įvairios energinės klasės šaldytuvų. Kuri klasė yra geriausia?

  A:

  A ir A+ klasės prietaisai suvartoja mažiausiai elektros energijos. Taip taupoma aplinka ir Jūsų pinigai.

 • Q: Kaip aš galiu išvengti nemalonių kvapų šaldytuve?

  A:

  Išvalykite šaldytuvo vidų švelnia valymo priemone

 • Q: Kiek laisvos vietos turėčiau palikti aplink šaldytuvą?

  A:

  Laisvai pastatomiems šaldytuvams reikia palikti 5 cm viršuje ir 10 cm už prietaiso. Toks atstumas leis geriau pašalinti šilumą, atsirandančią veikiant šaldytuvo kompresoriui, taip pat sumažins energijos suvartojimą. Įmontuojamų šaldytuvų reikalavimai yra kitokie.

 • Q: Kaip geriausia valyti šaldytuvą?

  A:

  Valykite šaldytuvą ir šaldiklį kartą per mėnesį, kad nesusidarytų nemalonūs kvapai. Tučtuojau išvalykite, jei produktai išsipylė. Išjunkite šaldytuvą arba atjunkite nuo maitinimo šaltinio. Išimkite iš šaldytuvo viską, ką galima išimti: lentynas, stalčius ir pan. Rankomis nuplaukite, praskalaukite ir išdžiovinkite išimamas dalis bei šaldytuvo vidų, naudodami švarią kempinę arba vandenį su švelnia valymo priemone. Nenaudokite abrazyvinių ar šiukščių valiklių, tokių kaip langų valikliai, šveitikliai, degūs skysčiai, valymo tepalas, koncentruoti valikliai, balikliai ar valikliai, kuriuose yra naftos produktų plastmasės detalėms viduje, durų įdėklams ar tarpikliams valyti. Nenaudokite popierinių rankšluosčių,šveičiamųjų kempinių ar kitų šiurkščių valymo priemonių. Jos gali subraižyti ir sugadinti paviršių. Norėdami pašalinti kvapus, jūs galite nuplauti vidaus sieneles vandeniu su geriamąja soda (2 valgomieji šaukštai 1 litrui vandens). Nuplaukite nerūdijančio plieno ir dažytas metalines išorės dalis švaria kempine arba minkštu skudurėliu, suvilgytu vandenyje su švelnia valomąja priemone. Nenaudokite abrazyvinių ar šiukščių valiklių. Kruopščiai nusausinkite švelniu skudurėliu. Norėdami geriau apsaugoti dažytas metalines išorės dalis, švariu švelniu skudurėliu padenkite jas vašku. Nevaškuokite plastmasinių dalių.

 • Q: Kokia temperatūra turėtų būti šaldytuve ir šaldiklyje?

  A:

  Geriausia, kad būtų 3 - 4°C temperatūra. Ribinė temperatūra yra 0 ir 7°C. Esant 7°C temperatūrai maistas daug greičiau genda.

 • Q: Šaldytuvo apačioje, kuris turi automatinę atitirpinimo sistemą, renkasi vanduo.

  A:

  Šaldytuvo nugarinėje sienelėje esantis vandens nutekėjimo vamzdis yra užsikimšęs.

 • Q: Temperatūra šaldytuvo viduje yra per aukšta/per žema.

  A:

  Optimali oro temperatūra šaldytuvo spintos viduje turėtų būti tokia: Šaldytuve 3,5 °C; nulinės temperatūros stalčiuje 0 °C; Šaldiklyje *** -18 °C; Šaldiklyje * -6 °C; Šaldiklyje ** -12 °C; Šaldiklyje **** -24 ° C (naudojant greito atšaldymo parinktį).